Reeglid:
 • Start: 29.07.2011 11:00, Tallinn, Rahumäe tee 4a (Vahipataljon)
 • Finish: orienteeruvalt 03.08.2011 18:00, Tartu Raekoja Plats
 • Trajektoor: Retke raames on lubatud liikuda üksnes Stardi- ja Finishipunkti vahelisel sirgjoonel
 • Kõrvalekalded:
  • Kursil püsimiseks kasutatakse GPS seadet ning kompassi. Juhuslik kõrvalekaldumine kursist on lubatud +/- 100m, kuid seda ei ole lubatud kasutada läbitava maastiku valimiseks (näiteks kursist 75m kaugusel olema asfalttee kasutamiseks)
  • Füüsiliselt või eetiliselt läbimatu takistuse korral (aiaga tõkestatud eramaa, laohoone, soolaugas, jne.) korral on lubatud minna takistuse ümbert ringi ning naasta kursile esimesel võimalusel kõige otsemat teed pidi. Otsus langetatakse kohapeal lähtudes kainest mõistusest.
  • Veekogusid (jõed, kraavid, järved) ei loeta läbimatuteks takistusteks
  • Trajektoorilt on lubatud ajutiselt lahkuda (kilomeetri kaugusel oleva poe külastamine, mõistliku ööbimiskoha otsimine jms.), ent retke jätkamiseks tuleb naasta punkti, kust kõrvalekalle sooritati
 • Blogi: Iga päeva õhtul tehakse blogisse lühikokkuvõte päevast ning uuendatakse asukohta
 • Eesmärk: Retke eesmärk on propageerida tervislikke eluviise ning liikumist looduses. Lisaks näidata, et Tallinn-Tartu maantee ei ole kõige otsem moodus ülikoolilinna ja pealinna vaheliseks liikumiseks.

Mõni võiks ehk küsida, miks me midagi sellist teeme. Ma küsiks, mis loll küsimus see selline on? Lihtsalt on tarvis teha. Ja kui me oleme kord midagi pähe võtnud, siis peab see - saagu mis saab - tehtud saama. Suvi on liiga lühike, et mõelda. Selleks on pikad ja pimedad talveõhtud. Suvel peab tegutsema.

Sestap saigi sõnasabast haaratud ning reedel, 29. juulil sõidame rongiga üheotsa piletiga Tartust Tallinnasse, et sealt Tartusse tagasi tulla. Jalgsi. Ja otse. Päris otse. Nii otse kohe, et peame võtma endaga ühes GPS-seadme, mis kukub kisama, kui me kursilt kõrvale kaldume. Ja kui otse meie ees juhtub olema jõgi või kraav või kasvõi suur auk maakera sees, tuleb neist otse üle minna, et oma otseminemist jätkata. Esialgu on plaan olla rajal viis ööd ja kuus päeva, aga plussmiinus üks päev käib ilmselt asja juurde - kõik sõltub raja- ning ilmaoludest, motivatsioonist, euro kursist dollari suhtes ja kindlasti sellest, kui kiiresti me üksteist rajal hulluks ajame. Igal juhul on plaan alustada Tallinnast Vahipataljoni eest ning lõpetada Tartus Raekoja platsil. 6 päeva ja umbes 165 km.

Nii lihtsalt peab saama.

Teada andis Mati Allas

Mõnesõnaga


Tallinnast Tartusse on 180km. Või kas ikka on? Otsemonid püüavad selle väite ümber lükata, üritades GPS abil rännata Tallinnast Tartusse pisut otsem. Tegelikult nii otse kui saab. Linnulennul. Jalgsi. Ujudes. Telgiga. Kuus päeva puhast liikumise "mõnu".

Otsemonid

Anti Orgla
Mati Allas
Marten Laur
Arno Lauk

Meie sõbradMatkarent.ee
Sander Piibeman


Aivar Naaber